Jak dosáhnout optimálního superlearningového stavu ?

 

Relaxační vlny – postavte se nebo posaďte. Lehce napněte svaly. Postupně pomalu od prstů na noze směrem vzhůru vnímejte napětí  celého těla. Poté se uvolněte od hlavy dolů, prožívejte vlnu relaxace. Uvolnění může jít i od rukou, zprava do leva, pak od dolních končetin, trupu, směrem k hlavě až se soustředíte na klidné a hluboké dýchání. Důležité je, naučit se uvolňovat vždy stejně.

Afirmace – afirmace mohou pomáhat kdykoli, ale zvláště, když jste v uvolněném stavu a s bdělou myslí. Vytvořte si své vlastní krátké, rytmické a pozitivní afirmace. Opakujte každou z nich minimálně čtyřikrát až pětkrát. Např. : Zvládnu to. Učení je pro mě hračka. Učení je snadné. Jsem úspěšný.

Vizualizace pro zklidnění mysli před svými vnitřními zraky si představujte něco příjemného, např. : procházíte se známým parkem, sluníčko hřeje, cítíte se skvěle. Jste na krásné pláži, vnímáte čerstvý mořský vzduch……..

Vyvolání radosti z učení těšte se ze svých schopností a úspěchů, vaše schopnosti jen čekají na příležitost se projevit. Vraťte se ve svých vzpomínkách do období, kdy jste se cítili skvěle a kdy jste prožívali  úspěch.

Pravidelné dýchání dýchejte zhluboka a rytmicky. Tímto způsobem dostává mozek nejvíce kyslíku a paliva pro učení a paměť. Rytmické dýchání dále synchronizuje spolupůsobení obou mozkových hemisfér. Dúležité je, naučit se postupně prodlužovat výdech, který vede k většímu zklidnění.