Názory studentů

Co mi dává jóga?

Jsou tomu už skoro dva roky, co jsem se přihlásila do kroužku paní profesorky Mořkovské – na jógu. Ze začátku jsem si nebyla příliš jistá, jestli jsem udělala správnou volbu, ale později mě jóga přesvědčila, abych u ní zůstala a pravidelně si zacvičila.  

Rozcvička v podobě pozdravu slunci – Súrja namaskár, pozdravu učiteli – Khatu pranam či pozdravu měsíci – Čandra namaskar, parádně protáhne celé tělo. Posilováním se zpevňujeme od hlavy, přes břicho až k prstům na nohou. Zatímco cvičíme, posloucháme příjemnou hudbu, která nás vždy dokáže naladit a odreagovat. Na závěr přichází relaxace, při níž si odpočneme a vrátíme se do reality. Bohužel tím pro nás hodina jógy končí. Nezbývá než se psychicky připravit na skoro celý den strávený ve škole a těšit se na další hodinu. Je lepší věnovat se tomuto sportu i doma a občas si zopakovat, co jsme se naučili.

Jóga mě dokáže zklidnit a přináší mi soustředěnost, kterou na gymplu potřebujeme snad všichni. Dnes už si nedovedu představit, že bych se ráno po „vyhrabání“ z postele neprobírala dynamickou rozcvičkou, kterou jsem se naučila právě na józe.

                                                                      Pavlína Víšová, bývalá studentka  4.B