Víkendová setkání

Víkend 2013

Víkend s jógou ve Vysokém Mýtě se vydařil.

                Do útulné tělocvičny Speciální školy v Rokycanově ulici se 8. června sjelo z blízka  i z dálky 25 účastníků. Všichni se těšili  na zakladatele Školy jógy KARAKAL z Frýdku Místku – Zdeňka ŠEBESTU a Lenku KOVALOVOU.

                Zdeněk se právě dožívá významného jubilea, 85 let a je tak jedním z nejstarších jogínů, žijících v České Republice. Předával nám spolu s Lenkou své bohaté zkušenosti. Protáhli jsme se při Pozdravu slunci – Surja Namaskar, a „Rozhovoru s vlastním tělem. Pracovali jsme s vnitřní pránajámou  při   „Vesmírné koupeli“. Krásně jsme relaxovali, když nám Lenka představila novou Jóga Nidru – pohádku: Návštěva  u podmořské královny.

                Druhý den jsme začali písničkou, Jirka a Dáša nás nádherně rozezpívali a atmosféra setkání byla moc příjemná. Dopoledne jsme se dozvěděli zajímavé informace o kvantovém způsobu života a nezapomenutelná byla technika – „vnitřního úsměvu“, kterou Zdeněk představil úplně poprvé.  Celý program jsme zakončili malováním mandal, kde každý z nás mohl vyjádřit svůj pocit.

                Také jsme popřáli Zdeňkovi k jeho krásným narozeninám, symbolicky dostal 85 tisů, které budou dotvářet bludiště v Oáze zdravého  a šťastného života v Raškovicích, v "Beskydských Himalájích".

                Poděkování patří všem, kteří se starali o zdravé a výborné jídlo, především Ilonce Pasekové,  o květinovou výzdobu, ale hlavně účastníkům, že přijeli.

Bez Vás by se toto setkání neuskutečnilo!!!

                V neposlední řadě děkujeme paní ředitelce speciální školy Jarmile Drábkové za možnost využít jejich krásné prostory a vstřícný přístup.

 

 

Jóga-elixír života-cesta za mládím