Představa a sugesce

Představa sebe sama

 

        Dnešní „chovej se tak, kým chceš být“ je jedním z hlavních hesel superlearningu. Dokážete překonat své běžné limity. Hraní rolí posiluje přítomnost a snižuje agresivní nálady. Před tenisovým úderem si představte, že jste Monika Selešová či jiný profesionální hráč. Když se učíte francouzštinu, namluvte si, že jste v Paříži, zapojte všechny smysly, jezte například francouzská jídla – to jsou cesty, jak se co nejrychleji s touto kulturou sžijete. Pochopili jsme, že když si něco představujeme velmi živě s plným zapojením smyslů i duše, s emocemi probuzenými na maximum, dokážeme dojít ke svým cílům snáze. Proto je tak účinný psychický trénink.

Sugesce

        Důležitou součástí superlearningových technik jsou sugestivní prvky, které pohánějí člověka k vrcholovým výkonům. Každý den se setkáváme s obrovským množstvím sugesce. Je na vás, kterých sugescí využijete. Starejte se o takové sugesce, aby pracovaly pro vás, a ne proti vám. 

        Jedna z věcí, která velmi ovlivňuje každodení jednání a cítění člověka, je např. jeho ranní vstávání:

       " Vstáváte do příjemného rána nebo na vás zase ten den sedl? Vstáváte nervózní s myšlenkami na vše, co musíte zvládnout ? Jste ustrašení a obáváte se nového dne ? Myšlenky a emoce, jež se v noci zrodily v naší posteli, předurčují tóny, nálady po celý den. Proto také domorodé kmeny vyznávají ranní rituály. Stejně tak jako zábavné učení dokáže navodit ten správný stav mysli, můžete docela snadno běžnou rutinou ovlivnit, jak se budete celý den cítit. Stojí to jen trochu času. V okamžiku kdy poprvé otvíráte oči, si pomyslete, jak je nádherné, že máte před sebou další krásný den života. Vděčnost je jedním z nejmocnějších kladných stavů navozujících pozitivní změny v těle i mysli. Jakmile jste se již docela probrali, zhluboka se nadechněte. Představte si jasně zářivé slunce vysoko nad vámi. Čtyřikrát se krátce, ale hluboce nadechněte a vžijte se do pocitu, jak vám teplé a příjemné sluneční paprsky vstupují do temene vaší hlavy. Vaše celé tělo se plní teplem. V tomto jasu a kráse budete pracovat celý den."

        Naučte se vstávat s příjemným pocitem. Když pak přijdete do školy, či do práce s úsměvem, v očekávání, co nového se naučíte a dozvíte, vše pak půjde snadněji a lehčeji.